
Producent
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
W tej kategorii prezentujemy państwu wkłady kominkowe narożne, które prócz standardowej, frontowej szyby posiadają również szybę boczną, dzięki czemu możemy cieszyć się widokiem palącego się ogniska z dwóch stron. Nasz producent zadbał o to, aby swoim wyglądem wpasowywały się do nowoczesnego stylu wnętrz i spełniały wszelkie potrzeby w kwestiach bezpieczeństwa i funkcjonalności. Zanim wybierzesz dobry wkład kominkowy do swojego kominka, sprawdź jaka wydajność, układ oraz rozmiary są ci potrzebne by wkład kominkowy idealnie pasował do Twojego wnętrza. Jeśli masz problem z doborem odpowiedniego wkładu kominkowego, skorzystać z formularza kontaktowego a chętnie doradzimy i podpowiemy który wkład kominkowy będzie idealny dla Ciebie.
Wkłady kominkowe narożne to bardziej rozbudowane warianty standardowych wkładów kominkowych. Oprócz szyby frontowej, posiadają również szybę boczną, której obecność umożliwia obserwowanie ognia z różnych stron. Popularność wkładów kominkowych narożnych rośnie z każdym rokiem, z uwagi na oferowane przez nie atuty aranżacyjne oraz wpływ na wystrój wnętrza. Zwiększona ekspozycja płomieni ognia podkreśla typowo domową, komfortową atmosferę.
Kominek powietrzny żeliwny KRATKI SIMPLE prawy BS 8 kW Ø 150

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Kominek powietrzny żeliwny KRATKI SIMPLE prawy BS 8 kW Ø 180

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Kominek powietrzny żeliwny KRATKI SIMPLE prawy BS 8 kW Ø 200

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek ZIBI 12 prawy BS DECO

DANE TECHNICZNE
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
KOMINEK POWIETRZNY STALOWY FLOKI S LEWY 8 KW Ø 160

KOMINEK POWIETRZNY STALOWY FLOKI LEWY 8 KW Ø 160
Wkład kominkowy o unikatowym designie, wyposażony w przeszklone boki, oferuje podwójny widok na płomienie, co doskonale komponuje się z estetyką współczesnych wnętrz. Idealnie sprawdza się w otwartych przestrzeniach, gdzie różne obszary, takie jak salon i jadalnia, są ze sobą połączone. Dzięki specjalnie zaprojektowanej, głębokiej płycie dolnej, kominek potrafi pomieścić więcej drewna. Zaawansowane technologie zastosowane w tym modelu zapewniają efektywność energetyczną oraz ułatwiają obsługę i utrzymanie czystości
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Kominek powietrzny stalowy NADIA prawy BS 14 kW ? 200 Gilotyna

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek MAJA 8 lewy BS gilotyna

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 5 tygodni
Wkład kominkowy powietrzny kominek MBA 17 lewy BS gilotyna

- Palenie ciągłe
- Moc nominalna 17 kW
- Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte
- Wbudowany króciec dolotu powietrza do spalania
- 5 lat Gwarancji
- Możliwość montażu do domów z wentylacją mechaniczną.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek NBC 10 lewy / prawy BS gilotyna

- Palenie ciągłe
- Moc nominalna 10 kW
- 3 szyby
- Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte
- Wbudowany króciec dolotu powietrza do spalania
- 5 lat Gwarancji
- Możliwość montażu do domów z wentylacją mechaniczną.
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek NBU 11 lewy / prawy BS gilotyna

- Palenie ciągłe
- Moc nominalna 11 kW
- Wbudowany szyber
- Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte
- Wbudowany króciec dolotu powietrza do spalania
- 5 lat Gwarancji
- Możliwość montażu do domów z wentylacją mechaniczną.
Dostępność: Zapraszamy do kontaktu tel: 660517387
Wkład kominkowy powietrzny kominek ZUZIA 16 lewy BS

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek ZUZIA 16 prawy BS

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
Wkład kominkowy powietrzny kominek MAJA 8 lewy BS

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: od ręki
HAJDUK SMART 2LT 450x510 drzwiczki bezramowe

■ Palenie ciągłe
■ Moc nominalna 7.5 kW
■ Regulacja dopływu powietrza poprzez popielnik
Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 28 dni
Główną cechą jest obecność wspomnianych dwóch szyb, które zapewniają szerszą ekspozycję na palenisko. Ponadto, wkłady kominkowe narożne są produkowane z naciskiem na ich nowoczesny design i dostosowanie do rozmaitych aranżacji. Oprócz tego, wkłady kominkowe narożne są funkcjonalne i bezpieczne w wykorzystaniu, tak w instalacjach w budynkach mieszkalnych, jak i wczasowych lub letniskowych.
Rodzaje dostępnych wkładów kominkowych
Podstawowy podział wkładów kominkowych narożnych obejmuje warianty lewe oraz prawe, które oprócz szyby frontowej posiadają jedną dodatkową z bocznej strony. Ponadto, wkłady kominkowe narożne mogą różnić się materiałem wykonania, konstrukcją, typem posiadanej szyby oraz dodatkowymi funkcjami, który oferują, na przykład czystej szyby, nawiewu powietrza. Wybór konkretnego wkładu kominkowego narożnego zależy od układu pomieszczenia i funkcji, którą w jego obrębie będzie pełnił kominek.
Jakie materiały są używane w produkcji wkładów kominkowych narożnych?
Wkłady kominkowe narożne są najczęściej wykonane z konstrukcji stalowo szamotowych, bądź też w całości żeliwnych. Sam korpus powstaje ze stali i żeliwa, szamot natomiast – zamiennie z ceramiką – służy jako wyścielenie wnętrza komory spalania. Dzięki jego obecności, poprawie ulega efektywność spalania, a akumulacja ciepła przebiega skuteczniej. Najczęstszym stopem w produkcji wkładów kominkowych narożnych jest blacha stalowa, pokryta zabezpieczeniem żaroodpornym, której grubość wynosi 4 mm. Szyby natomiast wykonuje się ze szkła, hartowanego lub ceramicznego, przystosowanego do znoszenia najcięższych warunków temperaturowych.
Jakie są parametry techniczne wkładów kominkowych narożnych?
Wybór wkładów kominkowych narożnych zależy przede wszystkim od ich dopasowania do własnych potrzeb i zapotrzebowania energetycznego budynku, który będą obsługiwać. Parametry techniczne będą różnić się pomiędzy poszczególnymi wariantami wkładów kominkowych, a także producentami tych urządzeń.
Parametry techniczne wkładów kominkowych narożnych: porady przed zakupem
W trakcie zakupów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:
Moc grzewczą, która ma bezpośrednie przełożenie na efektywność energetyczną kominka i jego zdolność do nagrzania konkretnej powierzchni. Moc wyrażona jest w KW, a standardowa wartość mieści się w przedziale 6 do 12 kw.
Sprawność energetyczna to wskaźnik efektywności spalania, czyli innymi słowy stosunek energii cieplnej oddanej do pomieszczenia względem potencjału energetycznego zawartego w zastosowanym paliwie. Wysoka sprawność energetyczna oznacza współczynnik powyżej 80%. Nowoczesne, wysoce wydajny wkłady są w stanie osiągnąć sprawność przekraczającą 90%.
Pojemność komory spalania oznacza dostępną przestrzeń, w której umieścić można paliwo. Im większa pojemność, tym większy stos ładunków drewna można ułożyć, co pozwala na dłuższe utrzymanie ciepła przy jednym załadunku.
Średnica wylotu spalin oznacza rozmiar otworu, przez który zanieczyszczenia powstające w wyniku spalania będą odprowadzane. Średnica wylotu ma wpływ zarówno na efektywność przebiegu spalania, jak i bezpieczeństwo użytkowania wkładu kominkowego. Typowe średnice wylotu mieszczą się w przedziale 120 do 250 mm, a najczęściej spotykane to 150 lub 200.
Wymiary wkładu kominkowego obejmują jego szerokość, wysokość i głębokość, a ich wartość zależy zarówno od dostępnej przestrzeni montażowej, konstrukcji pomieszczenia oraz przewidzianego na montaż miejsca. Narożne wkłady kominkowe posiadają dość specyficzne rozmiary, które pozwalają na ich montaż także w rogach pomieszczenia, wnękach i innych niestandardowych miejscach.
Jak dobrać rozmiar wkładu kominkowego narożnego
Ustalenie pożądanego rozmiaru wkładu kominkowego to kluczowy etap w planowaniu inwestycji. Szerokość, wysokość i głębokość ustalamy w zależności od mocy oraz konstrukcji urządzenia, a tym samym od specyfiki zapotrzebowania nabywcy. Wkłady o mocy do 6 KW, mając zazwyczaj wymiary: 70 x 70 x 45. Średniej wielkości wkłady, o mocy 12 KW, osiągają maksymalne rozmiary: 90 x 100 x 55. Wkłady o dużej mocy, powyżej 12 KW, mogą mieć rozmiary 120 x 120 x 65 cm.
Jaka szerokość szyby we wkładzie kominkowym narożnym
Szerokość szyby to kwestia istotna nie tylko od strony praktycznej, ale również estetycznej – im większa i szersza ekspozycja na ogień, tym lepsze wrażenia domowników z posiadanego paleniska. W zależności od konstrukcji, szerokość szyby we wkładach kominkowych typu narożnego może wynosić: od 50 do 70 cm (mniejsze wkłady), od 70 do 100 cm (średniej wielkości wkłady), do 120 cm lub nawet więcej (duże wkłady).
Wymiary komory spalania w wkładach kominkowych narożnych
Komora spalania, czyli wewnętrzna przestrzeń w kominku, w której dochodzi do spalania drewna, ma odpowiednio mniejsze rozmiary niż cały wkład. Niewielkich rozmiarów wkłady kominkowe prezentują kubaturę: 40 x 40 x 40 cm. Średnich rozmiarów wkłady kominkowe mają komorę spalania odpowiednio większą: 50 x 50 x 50 cm. Największe wkłady kominkowe mogą mieć komorę o rozmiarach 60 x 60 x 60 cm, a nawet większą
Gdzie najlepiej sprawdzi się kominek narożny?
Kominki narożne zyskują na popularności, nie tylko z uwagi na ich atuty montażowe i sprawne nagrzewanie pomieszczenia, ale również z uwagi na walory estetyczne. Unikalna konstrukcja ułatwia montaż nie tylko w centralnych miejscach pomieszczenia, ale również w rogach i wnękach. Dzięki temu jego konstrukcja może zajmować mniej przestrzeni niż standardowy wariant kominka, co ma szczególnie duże znaczenie w budynkach o ograniczonym metrażu.
Kominek narożny w pomieszczeniach o otwartej przestrzeni
Najlepsze efekty aranżacyjne uzyskasz montując kominek z wkładem narożnym w pomieszczeniach otwartych, na przykład salonach połączonych z jadalnią bądź też kuchnią. Kominek będzie nie tylko równomiernie rozprowadzał ciepło w poszczególnych strefach pomieszczeń, ale również wytwarzał przytulną, ciepłą, domową atmosferę, doskonale wypełniającą dużą przestrzeń pomieszczeń jadalnych.
Wkłady do kominków narożnych w nowoczesnych aranżacjach
Najczęstszym wyborem właścicieli nowoczesnych aranżacji mieszkalnych lub wczasowych jest właśnie kominek narożny. Będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym, retro i eleganckim, a także skandynawskim.
Zaletą szczególnie atrakcyjną z perspektywy estetyki pomieszczenia jest:
- elegancka bryła wkładu kominkowego o dość uproszczonym układzie,
- długie linie i kąty proste,
- a także sposób wykończenia powierzchni.
Ponadto, narożny układ całego wkładu ułatwia ekspozycję jego walorów estetycznych w każdym miejscu, w którym zostanie zamontowany.
Budynki o ograniczonej przestrzeni a wykorzystanie wkładów kominkowych narożnych
Również w budynkach o ograniczonej przestrzeni zastosowanie wkładów kominkowych narożnych może być strzałem w dziesiątkę. Będą nie tylko skutecznie nagrzewać lokal, ale dzięki specyficznemu układowi ich dopasowanie do dostępnej przestrzeni będzie prostsze. Wkłady narożne nie muszą być montowane w centralnych miejscach pomieszczenia, bez istotnej utraty ich efektywności energetycznej. Ciepło będzie kierowane w różne strony i rozprowadzane po całym lokalu.
Jakie są trendy w projektowaniu wkładów kominkowych narożnych?
W ciągu ostatnich lat wkłady kominkowe narożne przeszły znaczące zmiany, tak pod kątem zastosowanej technologii, oferowanych funkcji jak i walorów estetycznych. Celem stworzenia wkładów kominkowych narożnych było dążenie do optymalizacji wykorzystanej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej i wykorzystaniu nowoczesnych trendów aranżacyjnych.
Minimalizm i prostota – czyli nowoczesne i funkcjonalne wkłady kominkowe narożne
Największą popularnością cieszą się wkłady narożne o prostej konstrukcji i minimalistycznym wyglądzie. Prezentują stonowany design, a do najczęściej stosowanych materiałów konstrukcyjnych należy stal nierdzewna, szkło i beton. Kominki te tworzą subtelny, a zarazem wyraźnie odczuwalny klimat, łączący domowy ciepło z schludną i elegancką prostotą.
Panoramiczne szyby we wkładach kominkowych narożnych
Atrakcyjna ekspozycja płomieni to najważniejsza funkcja estetyczna wkładów kominkowych narożnych. Producenci pragną wyeksponować te walory, dlatego udostępniają warianty wkładów ze specjalnymi szybami panoramicznymi. Otaczają one ogień od strony przedniej i bocznej, bez zastosowania listwy dzielącej obie szyby. W ten sposób domownicy mogą cieszyć się widokiem niemal całego paleniska, a także jego estetycznym oddziaływaniem w różnych strefach pomieszczenia.
Wkłady kominkowe narożne Ekoprojekt
Popularność wkładów kominkowych narożnych dotyczy przede wszystkim modeli zgodnych z normami Ekorpojektu, obowiązującymi w Unii Europejskiej od początku 2022 roku. Normy te są dość surowe i stawiają wymagania względem efektywności energetycznej, emisji spalin i innych funkcji wkładu. Dzięki wyborze modeli Ekoprojekt, spalanie drewna wewnątrz kominka uwalnia mniej cząstek stałych, tlenków węgla, organicznych związków gazowych, a zarazem gwarantuje efektywność na poziomie większym niż 65%.