Zestaw 11 płyt kominkowych 122x100x3 do budowy kominka SKAMOL

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 6o dni
Cena: 2 564,00 zł 2564.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SKAMOL
Kod produktu: SKAMOL/Z/122X100X3/11

Opis

Płyta krzemianowo-wapniowa SKAMOL 122x100x3 – 11 szt

Skamol to nowa nazwa znanych od lat płyt Varmsen

 

Płyty Skamol to uniwersalny produkt do budowy wszystkich rodzajów kominków:

  • frontowych,
  • narożnych,
  • powietrznych,
  • z płaszczem wodnym.

 

Płyta krzemianowo - wapniowa SkamoEnclosure Board służy do budowy kominka, będąc jednocześnie jego izolacją.

Tworzy lekką oraz sztywną konstrukcję i jest łatwa w obróbce przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Jej montażu dokonuje się za pomocą kleju ISOL GLU E+ i wkrętów TD Płyta jest doskonałym izolatorem wysokich temperatur panujących wewnątrz obudowy kominkowej, zapewnia człowiekowi bezpieczny ich poziom po stronie zewnętrznej.

Zastępuje tradycyjne rozwiązanie na bazie płyt G-K oraz wełny mineralnej.

Idealnie nadaje się do izolacji belki drewnianej, ścianek bocznych oraz ściany za kominkiem.


Dlaczego warto wybrać system SkamoEnclosure:

  • UNIWERSALNOŚĆ 2 w 1

Płyty krzemianowo - wapniowe pzeznaczone są do izolacji termicznej kominka, będąc jednocześnie konstrukcją jego obudowy. Płyty SkamoEnclosure Board mogą stanowić element konstrukcyjny do budowy czopucha, będąc jednocześnie doskonałym izoatorem. Produkt idealnie nadaje się do izolacji belki, ścianek bocznych oraz ściany za kominkiem, co czyni z niego rozwiązanie uniwersalne.

  • WYSOKA JAKOŚĆ - najlepsze parametry

SkamoEnclosure Board to płyty o najlepszych parametrach technicznych na rynku. Wysoka maksymalna temperatura eksploatacji, gęstość, wytrzymałość na ściskanie 2,8 MPa, duże rozmiary płyt czynią z nich idealne rozwiązanie dla każdego kominka.

  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU - 50% szybszy montaż

Do obróbki można wykorzystywać podstawowe narzedzia stolarskie dzięki czemu montaż staje się prostszy i tańszy. Do cięcia płyt SkamoEnclosure wystarczy użyć zwykłej piłki do drewna, a do montażu kleju ISOL GLUE oraz wkrętów.

  • ZDROWIE - produkt bezwłóknisty

SkamoEnclosure board to płyty bezwłókniste. Specjalny proces powierzchniowego utwardzania płyt oraz proces autoklawizacji w fazie produkcji sprawia że nie pylą i nie są alergogenne. Potwierdzeniem przyjaznych dla zdrowia właściwiści jest atest Państwowego Zakładu Higieny HK/B679/02/2013 oraz Certyfikat CE nr 0845-CPD-CXO10001 z 2011 roku. Płyty wytwarzane sa z naturalnych materiałów, dzięki czemu są odporne na ataki bakterii, wszelkich pleśni czy grzybów.

  • BEZPIECZEŃSTWO - rozkład temperatur 

Płyty SkamoEnclosure board są doskonałym izolatorem temperatury, produktem niepalnym, sklasyfikowanym w klasie A1. Podczas pracy kominka, gdy od wewnętrznej strony płyuty poddawane są wysokim temperaturom, strona zwenętrzna pozostaje w bezpiecznej temperaturze dla człowieka.


BUDOWA KOMINKA

1. Przygotuj potrzebne materiały: płyty kominkowe, klej do łączenia płyt, zaprawę klejącą, klej do połączenia płyt ze ścianą za kominkiem, a także preparat gruntujący oraz masę szpachlową.

2. Przygotuj potrzebne narzędzia: wkrętarka, wyrzynarka, poziomica, wiadro, pędzel, paca zębata i szpachelka.

3. Przygotuj ścianę do montażu płyt. Usuń pył i kurz ze ścian. Zmierz dokładnie i zanotuj wymiary poszczególnych ścian, które będą wykładane płytami Skamol. Przed przyklejeniem płyty do ściany, należy dokładnie zwilżyć ją preparatem gruntującym przeznaczonym pod zaprawę klejącą, którą będziemy kleić płyty do ściany.

4. Na chropowatą powierzchnię płyty nanieś punktowo, za pomocą pacy murarskiej, zaprawę klejącą.

5. Tak przygotowaną płytę przyklej do ściany. Zwróć uwagę, aby płyta była poprawnie wypoziomowana. Będzie to mieć ogromny wpływ na dalszą część montażu obudowy.

6. Przed przyklejeniem płyty do ściany z otworem na podłączenie komina, zaznacz uprzednio umiejscowie tego otworu na płycie kominkowej oraz wytnij otwór za pomocą odpowiednich narzędzi.

7. Zalecane jest, aby płytę przyklejoną uprzednio do ściany zabezpieczyć kołkami. W tym celu należy wywiercić w płycie i w ścianie kilka otworów, wiertłem o jeden rozmiar mniejszym od średnicy kołka. Następnie wystarczy wbić kołek w wykonany otwór za pomocą młotka.

8. Ustaw i prawidłowo wypoziomuj stojak pod wkład kominkowy. 

9. Przed rozpoczęciem montażu bocznych ścian zaznacz miejsca położenia ścian kominkowych. Ustaw płytę tworzącą boczną ścianę zgodnie ze wcześniejszym zaznaczeniem. Przy pomocy niedużego pędzla, zainpregnuj wszystkie powierzchnie płyt, które będą łącząne między sobą. Pamiętaj aby impregnatem systemowym impregnować tylko i wyłącznie powierzchnie łączenia płyt.

10. Zaznacz obrys wkładu kominkowego w celu wycięcia prawidłowych rozmiarów okna w płycie. Pamiętaj o zachowaniu zalecanych przez producenta przestrzeni dylatacyjnych. Ma to wpływ na prawidłowy obieg powietrza wewnątrz obudowy. Sprawdź czy twó jest prawidłowo wykonany - w razie potrzeby przed przyklejejniem płyty wykonaj niezbędne poprawki.

11. Łącząc ze sobą płyty należy stosować wzmocnienia w postaci kawałków płyty przyklejanych do dużych płyt od wewnętrznej strony obudowy, natomiast dodatkowo skręcamy je za pomocą wkrętów fosfatowanych przykręcanych od zewnętrznej strony obudowy. Klejone powierzchnie, tak jak w każdym innym przypadku, oczywiście uprzednio impregnujemy impregnatem systemowym.

12. Po dokładnym wyschnięciu impregnatu można przystąpić do naniesienia kleju systemowego na powierzchnię płyt, które chcemy ze sobą połączyć.

13. Klej systemowy na powierzchnię płyt nakładamy punktowo i dociskamy płyty. 

14. Po popłączniu płyt wyrównujemy spoinę zbierając nadmiar kleju tak aby resztki nie wystawały ponad powierzchnie łączone. 

15. Jedną z ostatnich czynności jest zmierzenie wymiarów płyty, którą zakończymy obudowę kominkową. Po docięciu płyty na wymiar łączymy ją z obudową w doskonale znany nam już sposób.

16. We wcześniej wykonanych otworach mocujemy kratki kominkowe. Nasza obudowa jest gotowa i po czasie koniecznym do całkowitego wyschnięcia kleju możemy przystąpić do ozdobnego wykończenia naszego kominka przy użyciu preparatu gruntującego, masy szpachlowej, masy tynkarskiej lub farby. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl