Wkład kominkowy z płaszczem wodnym MBO PW 15 prawy BS

Dostępność: Zapraszamy do kontaktu tel: 660517387
Cena: 12 570,00 zł 12570.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kratki.pl
Kod produktu: MBO/PW/15/P/BS/W

Opis

Prezentowany wkład jest to urządzenie z zespołem wodnym który po zabudowie niczym w wyglądzie nie różni się od typowego wkładu powietrznego. Jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie wpisujące się w każdą stylistykę pomieszczenia, a jego dwustronne przeszklenie nadaje całości delikatny i elegancki wygląd.  

WYKORZYSTANIE ENERGII

Urządzenie wykonane jest z wysoko gatunkowej stali co powoduje że jest odporny na dziłanie bardzo wysokich temperatur. Komora spalania wyłożona jest materialem Acumotte, który akumuluje ciepło, a co za tym idzie podwyższa temperaturę w komorze spalania. Zastosowanie takiego rozwiązania daje efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury. Specjalny zespół płaszcza wodnego pozwala na odebranie ze spalin i przekazanie do systemu grzewczego dużej ilości ciepła, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu. Wbudowana wężownica. Korpus płaszcza wodnego wzmocniony jest szpilkami. Króciec wejścia/wyjścia 1/2. Drzwi kominka są stabilne i wytrzymałe na naprężenia, wykonane są z zamkniętego profilu. Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym kanale, co gwarantuje odpowiednie jej przyleganie oraz zapobiega ewentualnemu wypadnięciu podczas eksploatacji.
Spalanie w tym urządzeniu jest ekologiczne dzięki zastosowaniu dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin. Dostarczanie powietrza wyłącznie z zewnątrz dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm z przepustnicą powietrza. Regulacja dolotu powietrza za pomocą jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne -  skierowane jest na płytę, na której odbywa się spalanie; powietrze wtórne dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza).

BEZPIECZEŃSTWO

Wszelkie elementy stalowe wycinane są za pomocą wycinarek laserowych, a następnie wyginane na giętarkach CNC. Spawy natomiast wykonane są w osłonie gazu szlachetnego. Całość technologii zapewnia doskonałą szczelność. Ponadto wkład wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymującą tęmperaturę do 800°C. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.

UŻYTKOWANIE

Prezentowane urządzenie to tzw. wkład bezrusztowy oznacza to że dopalanie odbywa się na popiele. Opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana. Płyta dolna wkładu znacznie obniżona w stosunku do drzwi.
Dzięki systemowi czystej szyby osadzanie się na niej sadzy jest ograniczone do minimum co sprawia że jego użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe.

NOWOCZESNY WYGLĄD

Wkład wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.

PARAMETRY TECHNICZNE

Moc nominalna (kW) 15,0
Średnia moc z wody (kW) 8,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 8.0 - 17.0
Sprawność cieplna (%) 82,0
Max ciśnienie robocze (bar) 2,0
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 271,0
Pojemność wody (l) 42,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,10
Temperatura spalin (℃) 204,0
Max długość polan (cm) 50
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 39,0
Zgodność z normą BlmSchV 2 Tak
Rodzaj przeszklenia boczne
Otwieranie drzwi w prawo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 91,00
Wysokość (cm) 134,00
Głębokość (cm) 57,50
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
Ozdobna szyba typu glass Tak
Wężownica Tak

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl