Wkład kominkowy powietrzny kominek MBA 17 prawy BS szyba gięta

Dostępność: Zapraszamy do kontaktu tel: 660517387
Cena: 11 810,00 zł 11810.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kratki.pl
Kod produktu: MBA/P/BS/SG

Opis

WYKORZYSTANIE ENERGII

Urządzenie wykonane jest z wysoko gatunkowej stali co powoduje że jest odporny na działanie bardzo wysokich temperatur. Komora spalania wyłożona jest materialem Acumotte, który akumuluje ciepło, a co za tym idzie podwyższa temperaturę w komorze spalania. Zastosowanie takiego rozwiązania daje efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury. Sprawność urządzenia zwiększona jest także poprzez obniżenie temperatury spalin, dzieje się tak dzięki wysokiemu czopuchowi i poprzecznie umieszczonym płomieniówką. Deflektor dodatkowo wydłuża drogę spalin, a powietrze do urządzenia dostarczane jest wyłącznie z zewnątrz dzięki króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Regulacja dolotu powietrza za pomocą jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Urządzenie posiada potrójny system dopowietrzenia komory spalania: powietrze pierwotne -  skierowane jest na płytę, na której odbywa się spalanie; powietrze wtórne dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza).

BEZPIECZEŃSTWO

Wszelkie elementy stalowe wycinane są za pomocą wycinarek laserowych, a następnie wyginane na giętarkach CNC. Spawy natomiast wykonane są w osłonie gazu szlachetnego. Całość technologii zapewnia doskonałą szczelność. Ponadto wkład wyposażony jest w ceramikę żaroodporną wytrzymującą tęmperaturę do 800°C. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.

UŻYTKOWANIE

Prezentowane urządzenie to tzw. wkład bezrusztowy oznacza to że dopalanie odbywa się na popiele. Opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana. Płyta dolna wkładu znacznie obniżona w stosunku do drzwi.
Dzięki systemowi czystej szyby osadzanie się na niej sadzy jest ograniczone do minimum co sprawia że jego użytkowanie jest jeszcze bardziej komfortowe.

NOWOCZESNY WYGLĄD

Wkład kominkowy z dekoracyjną giętą szybą. Wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.

PARAMETRY TECHNICZNE

Moc nominalna (kW) 17,0
Zakres mocy grzewczej (kW) 8.0 - 21.0
Sprawność cieplna (%) 80,0
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 238,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,09
Temperatura spalin (℃) 250,0
Max długość polan (cm) 50
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 35,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 105,40
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2) ≥1000
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2) ≥800
Rodzaj przeszklenia boczne
Otwieranie drzwi w prawo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 90,50
Wysokość (cm) 150,00
Głębokość (cm) 53,70
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
Ozdobna szyba typu glass Tak

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl