HAJDUK Volcano WL 670x510 bez szprosu z płaszczem wodnym - układ otwarty

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 6o dni
Cena: 21 993,18 zł 21993.18
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Urządzenie o konstrukcji stalowo-szamotowej, o dużej sprawności i wysokim zakresem pracy grzewczej. Wyposażone jest w innowacyjny system regulacji co stwarza go bardzo praktycznym w użytkowaniu. Wkład z płaszczem wodnym przystosowany jest do ogrzewania wody w instalacji c.o. wspomagając pracę centralnego ogrzewania oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wkłady firmy HAJDUK posiadają kilka rodzajów wykończenia tak aby można było je dopasować do każdego pomieszczenia i aranżacji.

KONSTRUKCJA

Wkład posiada nowoczesną dwupłaszczową konstrukcję co podnosi jego wytrzymałość i dale gwarancje na długie lata. Precyzję wykonania elementów konstrukcyjnych gwarantują wycinarki laserowe, krawędziarki i giętarki numeryczne. Wszelkie spawy wykonane są w osłonie gazu szlachetnego co powoduje ich bardzo dobrą jakość, szczelność oraz bezpieczeństwo w codziennej eksploatacji. Taką właśnie techniką zostały zespolone za sobą czopuch i korpus wkładu – rezygnacja z materiałów uszczelniających oraz śrub gwarantuje najwyższą jakość wykonania. We wkładzie zastosowano ceramiczne szyby o wytrzymałości do 800 °C. Palenisko jest odpowiednio obniżone względem drzwi w celu zapewnienia miejsca na załadunek drewna i popiół. Urządzenie posiada także wyjmowany popielnik co stwarza go jeszcze bardziej przyjemny w eksploatacji. Chłodnica w którą wyposażony jest wkład zabezpiecza zabezpiecza przed jego przegrzaniem. Wkłady z płaszczem wodnym firmy Hajduk przystosowane są do ogrzewania wody w instalacji c.o. wspomagając pracę centralnego ogrzewania oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

WYKORZYSTANIE ENERGII

Wyjątkowo wysoki czopuch oraz rura płomiennica przechodząca przez niego powodują odzysk dodatkowej ilości gorącego powietrza ze spalin. Sterowanie procesem spalania w tym urządzeniu jest bardzo precyzyjne – doprowadzanie i rozdział powietrza kontrolowane są przez dwa regulatory prędkości spalania. Powietrze pierwotne doprowadzane jest poprzez popielnik, a powietrze wtórne poprzez górną, tylną część paleniska. Dwa deflektory znajdujące się w urządzeniu optymalizują zużycie drewna i chronią środowisko. Pierwszy podwyższa temperaturę w palenisku, a drugi wydłuża drogę spalin. Stabilizację temperatury w pomieszczeniu zapewnia palenisko wyłożone kształtkami szamotowymi. Natomiast za zwiększenie powierzchni wymiany ciepła odpowiadają radiatory umieszczone po bokach i z tyłu wkładu.
Urządzenie nadaje się do nowoczesnych i energooszczędnych domów z rekuperacją.

PARAMETRY TECHNICZNE

 Wymiar drzwi 670x510mm
Moc nominalna 19 kW
Zakres pracy grzewczej 8 - 30 kW
Sprawność średnia 78 %
Temperatura spalin 340 stopni C
Wylot spalin 200 mm
Wlot powietrza 150 mm
Rodzaj paliwa drewno
Długość polan 50 cm
Konstrukcja stalowo-szamotowa
Waga 340 kg
Wbudowana chłodnica TAK

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl